Hakkımızda

Hakkımızda

2015 Yılında bir doktora çalışmasıyla başladı "koloidal sular" üretimi. Daha sonra faydalarının araştırılmasıyla birçok çalışmayı takip ederek ve dünya üzerindeki diğer örneklerine bakarak bu teknolojiden Türkiye'nin de yararlanması gerektiğini düşündük. İlk olarak üretilen koloidal gümüş (kolloidal gümüş ya da gümüş suyu olarak da duyabilirsiniz), tekstil üzerinde kullanabileceğimizi düşünerek ve bu da tekstilin kozmetiğinin olacağını düşünerek KOZMETİK TEKSTİLİ firması yani KOZTEKS firmasını kurmaya karar verdik. Ve 2017 yılında KOZTEKS firmasını kurduk.

Gümüşün etkilerini araştırırken altının da bir o kadar etkili olduğunu fakat altının daha çok hücre yenileyici ve gençleştirici etkisinin olduğunu gördük ve altını kozmetik ürünlerinde kullandık. Ürettiğimiz kolloidal altın , ya da altın suyu , 24K saf altından üretilmektedir. 

Colloidal Silver yada Kolloidal Gümüşsuyu  denilen gümüşsuyu 999k saf gümüş ve saf sudan üretilmektedir. Mikro rendeleme diye adlandırabileceğimiz bir yöntemle yüksek teknoloji kullanılarak üretilmektedir. İçinde gerçek aktif gümüş parçacıkları bulunmaktadır. Parçacıklar  % 0,2 - 0,7 mikron boyutlarında olduğu için yüzey alanı çok genişlemekte ve bakteri mantar ve virüsler üzerinde azami derecede etkiye sahip olmaktadır. Buna örnek olarak da FDA'nın EBOLA virüsüne karşı tek ilaç olarak Colloidal Silver'i göstermesini ve bu konuda ilaç olarak kabul etmiş olmasını söyleyebiliriz.

Kolloidal altın ve kolloidal gümüş ürünlerimizi kullanmak için yabancı kaynaklara akademik araştırmalara bakmanızı ya da daha önce kullananlara sormanızı tavsiye ederiz. Kolloidal altın ve kolloidal gümüşün son yılldarda alzaymır, epilepsi ve kanser gibi tedavisi olmayan hastalıklara tedavi olabileceğine dair çok sayıda çalışma bulabilirsiniz. Firma olarak yasal olarak iyi gelir ya da iyileştirir diyemeyiz "ilaç değildir" araştırmanızı tavsiye ederiz.

whatsapp